Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  III Zlot AECC w Starym Oleśnie - fotorelacja
III Zlot AECC Stare Oleśno 2007

III Zlot AECC w Starym Oleśnie - fotorelacja

2007-06-06 - R. Bednarz     Tagi:
Już po raz trzeci, odbył się zlot aut amerykańskich organizowany przez American Eagles Car Club. Impreza miała miejsce w dniach 1-3 czerwca 2007. W odróżnieniu od wielu zlotów klubowych, spotkanie w Starym Oleśnie jest świętem wszystkich miłośników amerykanów.

Spotykają się tam bowiem wszystkie marki aut, jakie wydała na świat Ameryka. Do Olesna zawitał kwiat amerykanów z całej Polski. Co więcej, na zlocie pojawiły się także załogi z innym paszportem niż polski. W sumie, zebrało się kilkadziesiąt aut różnych marek, które łączyło pochodzenie i pasja ich właścicieli.
III Zlot AECC Stare Oleśno 2007III Zlot AECC Stare Oleśno 2007
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć ze zlotu»
Ich autorem jest Andrzej Haas


Pomimo, że miłośnik amerykanów może spokojnie przetrwać o chlebie i wodzie przez długi czas - jedynie wsłuchując się w pomruk V8 - na zlocie nie zabrakło czegoś bardziej konkretnego do jedzenia i picia. Gdy dodamy do tego trochę muzyczki na żywo i malowniczą okolicę - mamy pełny obraz spotkania.

III Zlot AECC Stare Oleśno 2007III Zlot AECC Stare Oleśno 2007
Jedyne co nie dopisało to niestety pogoda. Opady deszczu sprawiły, że miejsce zlotu pod względem nawodnienia - zaczęło robić konkurencję pobliskiemu jeziorku. Amerykany i ich właściciele spokojnie jednak przeżyli kłopoty z pogodą.

Jedynymi którzy mogą żałować anomalii pogodowych, są mieszkańcy Olesna. Większość z nich, przeczekała opady w swoich wodoodpornych domkach. Niestety, ubocznym skutkiem był fakt, że umknęła im parada uczestników zlotu, która dostojnie przetoczyła się ulicami ich miasteczka. Może za rok będą mieli więcej szczęścia.
Pomimo kłopotów z pogodą, zlot udał się i trzeba pochylić głowy przed organizatorami, którzy włożyli mnóstwo serca ale i brzęczących argumentów, by zlot stał na takim poziomie.

Czym jednak jest nawet najlepiej zorganizowane spotkanie, gdy zabraknie uczestników? Dlatego równie wielkie uznanie należy się tym, którzy tłumnie stawili się w Oleśnie, wraz ze swoimi lśniącymi cackami… No, Buick Riviera był akurat matowy więc poprzestańmy na „cackach”.
III Zlot AECC Stare Oleśno 2007III Zlot AECC Stare Oleśno 2007
Kolejny zlot już w przyszłym roku. Pozostaje nam życzyć lepszej pogody, bo o stronę organizacyjną jesteśmy spokojni.


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

III Zlot AECC w Starym Oleśnie - fotorelacja

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit