Auta amerykańskie  »  Opisy aut współczesnych  »  Cadillac CTS 2008
Cadillac CTS

Cadillac CTS 2008

2007-02-08 - R. Branson     Tagi: Cadillac, Cadillac CTS

Nowy luksusowy model CTS 2008 to połączenie zaawansowanej technologii i elektroniki z eleganckimi, ręcznie wykonanymi elementami wykończenia wnętrza, pochodzącymi z całego świata. CTS 2008 jest uhonorowaniem najlepszych cech i tradycji marki Cadillac.


„Całkowicie nowy Cadillac STS 2008 łączy dwie historyczne cechy marki: innowacyjność zastosowanej technologii i precyzyjne rzemiosło”, powiedział Jim Taylor, Dyrektor Generalny firmy Cadillac. „Wszyscy współcześni użytkownicy samochodów luksusowych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Chinach czy Dubaju, potrzebują zaawansowanych urządzeń elektronicznych a także wysokiej jakości i elegancji ręcznie wykonanych elementów wykończenia.”

Od bezpieczeństwa po rozrywkę, nowy CTS 2008 został zaopatrzony w kompletny zestaw funkcjonalnych i łatwych w obsłudze nowoczesnych rozwiązań i systemów.

Kompatybilność z iPodem i odtwarzaczami MP3
Zaprojektowana we współpracy zarówno z twórcami iPod'a, jak i innymi ekspertami przemysłu komputerowego i rozrywkowego konsola środkowa CTS'a umozliwia komunikację z iPodem oraz innymi odtwarzaczami MP3. Port USB umożliwia zasilanie i podłączanie urządzeń zewnętrznych, wyświetlanie zawartości ich dysków na dotykowym monitorze oraz sterowanie nimi za pomocą przycisków na kierownicy. Obydwa złącza zewnętrzne, USB i AUX, są umieszczone w zasięgu ręki, w miejscu, gdzie najłatwiej przechowywać dodatkowe urządzenia, bez konieczności użycia długich przewodów wychodzących z systemów audio.
Cadillac CTSCadillac CTS
System adaptacyjnych świateł przednich
Dla poprawy widoczności podczas jazdy nocą modele CTS z reflektorami ksenonowymi wyposażone zostały w zaawansowany system automatycznej zmiany kierunku świecenia. Dzięki oprogramowaniu przetwarzającemu dane o bieżącej prędkości i położeniu koła kierownicy, system decyduje o odpowiednim odchyleniu strumienia światła. Reflektory przednie mogą zmieniać kąt oświetlenia do 15 stopni w stronę diametralnej osi pojazdu i maksymalnie o 5 stopni na zewnątrz.
System zdalnego sterowania Easy Key
Oferowany jako wyposażenie dodatkowe system Easy Key umożliwia otwarcie samochodu i uruchomienie silnika bez użycia kluczyków. Za pomocą nadajnika ukrytego w kieszeni lub torebce można wygodnie otworzyć drzwi - wystarczy dotknąć klamki samochodu.

Aby uruchomić silnik przyciskiem na desce rozdzielczej, zdalny nadajnik znajdować się musi we wnętrzu samochodu. Po naciśnięciu pedału hamulca następuje dezaktywacja systemów zabezpieczeń: immobilizera i autoalarmu. Układ działa z wykorzystaniem anten umieszczonych w klamkach drzwiowych, podsufitce, centralnej konsoli i z tyłu samochodu. Po pociągnięciu klamki, poprzez odpowiednią antenę, system komunikuje się ze zdalnym nadajnikiem i w czasie nie dłuższym niż 240 milisekund decyduje o otwarciu drzwi lub pokrywy bagażnika.

Urządzenie może być uzupełnione o system Smart Remote Start, umożliwiający zdalny rozruch samochodu, sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem i wentylacją foteli z odległości do około 60 metrów. Działanie systemu uzależnione jest od temperatur panujących na zewnątrz i wewnątrz samochodu.

System dźwięku Bose 5.1 Cabin Surround
Nowy CTS może być wyposażony w całkowicie cyfrowy system dźwiękowy typu „surround”, opracowany przez firmę Bose. Zapewnia on wrażenia dźwiękowe charakterystyczne dla sal koncertowych, porównywalne tylko z najlepszymi domowymi zestawami audio. 300-watowy, 10-głośnikowy system opiera się na wyjątkowej technologii Bose Centerpoint, generując dwu-kanałowy dźwięk o bardzo bogatym i wyjątkowo przestrzennym brzmieniu. Podstawowy system audio jest również firmowany przez firmę Bose i zawiera 8 głośników.

System nawigacji oparty na technologii DVD z wysuwanym monitorem dotykowym.

Nowy system nawigacji, oparty na bazie danych DVD, działa o 30% szybciej niż dotychczasowy. Prezentuje też więcej informacji (np. ikony graficzne z oznaczeniami stacji serwisowych czy restauracji). Zawiera mapy wszystkich dróg i ulic w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (łącznie ponad 11 milionów kilometrów) na jednej płycie DVD. Posiada funkcję sterowania głosem i umożliwia nawigację do dowolnych miejsc zapisanych przez użytkownika w jego pamięci. Dane prezentowane są na 8-calowym monitorze dotykowym wysokiej rozdzielczości, wysuwanym z centralnej części deski rozdzielczej. Duży, kolorowy wyświetlacz (174x104mm), o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, zapewnia doskonałą czytelność informacji dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi.

Innymi, użytecznymi rozwiązaniami dostępnymi w modelu Cadillac CTS są na przykład: układ ogrzewania płynu spryskiwacza przedniej szyby, ultradźwiękowe czujniki parkowania, ogrzewane i wentylowane fotele przednie oraz regulowana elektrycznie kolumna kierownicy.

Wnętrze: luksus wykonany ręcznie i dbałość o jakość
Mimo, że CTS 2008 posiada bardzo nowoczesne nadwozie i wiele technologicznie zaawansowanych urządzeń, czerpie jednocześnie z dziedzictwa marki Cadillac. Wybrane elementy luksusowego wnętrza samochodu zostały wykonane ręcznie. Nigdy przedtem tradycyjne technologie nie znalazły tak intrygującego zastosowania we współczesnych samochodach sportowych.

Kabina nowego CTS 2008 powstała w oparciu o nowatorską koncepcję konstruktorów firmy Cadillac „tnij i łącz”, hołdującą umiejętnemu połączeniu najnowszej techniki z dziełami wyspecjalizowanych rzemieślników. Materiały pokrywające część deski rozdzielczej, centralną konsolę i wewnętrzne panele drzwi są wycinane, szyte i nakładane ręcznie. Takie podejście umożliwia zastosowanie oryginalnych detali ozdobnych, np. francuskich szwów, eliminację przerw pomiędzy elementami i dokładniejsze ich spasowanie. Ten sam, bardzo pieczołowity proces produkcji dotyczy limitowanych wersji modeli STS-V, XLR-V i zmodernizowanego w 2007 roku SRX. W ten sposób międzynarodowe rzemiosło artystyczne trafiło na rynek dóbr luksusowych.

Swoja droga w styczniu roku 2007 nazywac auto Cadillac CTS 2008...


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Cadillac CTS 2008