Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  F-150 SVT Raptor ukończył wyścig Baja 1000
Ford F-150 SVT Raptor Baja 1000

F-150 SVT Raptor ukończył wyścig Baja 1000

2008-11-26 - R. Bednarz     Tagi: Ford, Pickup
Wszystkim niedowiarkom Ford F-150 SVT Raptor udowodnił na co go stać. Auto ukończyło legendarny wyścig po bezdrożach Meksyku - Baja 1000. Wyścig ten, którego trasa liczy ponad 1000km uznawany jest za jedno z najcięższych wyzwań tego typu.SVT Raptor nie tylko przekroczył linię mety w jednym kawałku, ale również zajął 3 miejsce w klasie w której został zgłoszony. Auto nie startowało w klasie aut seryjnych z uwagi na fakt, iż Raptor nie trafił jeszcze do produkcji. Musiał zatem rywalizować z naprawdę poważnymi autami.

Wygląda na to, że Ford stworzył terenówkę z prawdziwego zdarzenia. Trudno o lepszą rekomendację, niż ukończenie wyścigu Baja 1000. F-150 SVT Raptor trafi do sprzedaży latem 2009 roku. Chętnych do zakupu na pewno nie zabraknie.