Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Lincoln MKX Concept - szansa na przełom dla szacownej marki?
Lincoln MKX Concept

Lincoln MKX Concept - szansa na przełom dla szacownej marki?

2014-04-22 - R. Bednarz     Tagi: Lincoln, Lincoln MKX
Ostatnie dekady nie są dla marki Lincoln zbyt łaskawe. Marka należąca do Forda nie może się wygrzebać z kłopotów i skutecznie zacząć konkurować w segmencie aut luksusowych. I pomyśleć, że był czas gdy Lincoln był oficjalną limuzyną Prezydenta Stanów Zjednoczonych... Czy lata prosperity dla Lincolna jeszcze wrócą? Właściciel marki, czyli koncern Forda zdaje się w to wciąż wierzyć. Trochę gorzej z klientami.
Lincoln MKX ConceptLincoln MKX Concept
Kolejną nadzieją na lepsze czasy dla Lincolna jest Lincoln MKX Concept, który został pokazany na salonie samochodowym w Pekinie. Auto bazuje na koncepcyjnym Fordzie Edge ale widać tutaj oryginalną linię Lincolna. Auto ma swój styl i dobrze się wpisuje w nową linię luksusowej marki. Oczywiście otwartą kwestią pozostaje na ile wersja seryjna będzie sprowadzona na ziemię.
Lincoln MKX ConceptLincoln MKX Concept
Przy okazji premiery koncepcyjnego modelu MKX warto sobie zadać pytanie o kodycję Lincolna. Ford po odesłaniu marki Mercury na emeryturę i sprzedaniu Jaguara, planuje z Lincolna stworzyć globalną luksusową markę. Na razie z tych planów niewiele się ziściło a i sam Lincoln radzi sobie nie najlepiej nawet na rodzimym rynku. O skutecznej rywalizacji z marką Cadillac może na razie tylko pomarzyć.
Przykład Cadillac'a nie jest tutaj przypadkowy. To właśnie przykład na doskonałą transformację - od statecznych krążowników szos do nowoczesnych, sportowych limuzyn, które skutecznie rywalizują z niezwykle silną konkurencją głównie z Niemiec. Choć i tutaj - jak na razie nie udało się zadomowić na europejskim rynku. Tym bardziej ciężkie czeka zadanie Lincolna.
Lincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptLincoln MKX ConceptDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lincoln MKX Concept - szansa na przełom dla szacownej marki?