Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Chevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie
Chevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie

Chevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie

2013-09-11 - R. Bednarz     Tagi: Chevrolet, Chevrolet Camaro, Chevrolet Camaro Convertible
Jednym z najciekawszych aut na stoisku Chevroleta podczas salonu we Frankfurcie było odnowione Camaro Convertible. Oczywiście ten model pomimo zmian jest w cieniu Corvette Stingray ale warto mu się przyjrzeć. Tym bardziej, iż tego typu kabriolet w warunkach europejskich jest naprawdę egzotycznym autem, które wyróżnia się w tłumie europejskich i dalekowschodnich aut jakie najcześciej spotykamy na naszych drogach.
Chevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie
Najnowsza wersja amerykańskiego muscle cara, wyróżniająca się niską, dynamicznie poprowadzoną linią nadwozia i dostępna z nowym radiem Chevrolet MyLink, została poddana największym zmianom stylizacyjnym od czasu prezentacji koncepcyjnego modelu piątej generacji w 2006 roku. Nie są one na szczęście drastyczne - auto zachowało swój charakter i w dalszym ciągu nawiązuje do swojego przodka. Jednocześnie dodano mu pazura. Dobra robota stylistów.
Chevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie
Nowe Camaro wyróżnia się lepszymi właściwościami aerodynamicznymi, zapewniającymi bardziej skuteczne chłodzenie i wyższą stabilność podczas jazdy z wysoką prędkością. Z przodu uwagę zwraca szerszy dolny wlot powietrza oraz węższy górny wlot, natomiast funkcjonalny wlot powietrza na masce przyczynia się do lepszego odprowadzenia ciepła i pomaga ograniczyć siłę nośną. Dopełnieniem całości są elementy umieszczone z tyłu samochodu, takie jak wyprofilowana pokrywa bagażnika, poziome lampy i dyfuzor.
Pod maską Chevroleta Camaro pracuje sprawdzony silnik V8 o pojemności 6,2 litra, połączony z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną. Silnik modelu ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) przy 5 900 obr./min i maksymalny moment obrotowy 569 Nm przy 4 600 obr./min. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,2 sekundy w wersji coupe z przekładnią manualną i 5,4 sekundy w kabriolecie ze skrzynią manualną.*
Chevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie
Standardem jest system bezkluczykowego otwierania samochodu, nowy, kolorowy wyświetlacz head-up, kamera cofania oraz jeden z dwóch nowych systemów radiowych Chevrolet MyLink.
Chevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we FrankfurcieChevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Ford F-150 Raptor - prezentacja wersji 2019


źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Chevrolet Camaro Convertible na salonie we Frankfurcie