Auta amerykańskie  »  Temat miesiąca  »  Koncepcyjne modele Jeepa na Moab Easter Jeep Safari 2014
Moab Easter Jeep Safari 2014

Koncepcyjne modele Jeepa na Moab Easter Jeep Safari 2014

2014-04-18 - R. Bednarz     Tagi: Jeep, Jeep Wrangler, Jeep Grand Cherokee, Jeep Eastern Safari, Jeep Cherokee
Na odbywającym się już po raz czterdziesty ósmy sportowo-wyczynowej imprezie Easter Jeep Safari w Moab, marki Jeep i Mopar zaprezentują pełną gamę samochodów koncepcyjnych. Wszystkie modele otrzymały akcesoria Mopar oraz komponenty Jeep Performance Parts, których głównym zadaniem jest przekształcenie seryjnych samochodów Jeep w pojazdy zdolne do przetrwania w ekstremalnych warunkach off-roadowych:

Jeep Wrangler Level Red Wrangler Level Red, którego nazwa nawiązuje do najwyższego stopnia trudności w jeździe off-roadowej wyposażony jest w zestaw zwiększający wysokość zawieszenia o 51 mm, przedni i tylny most napędowy Dana 44 o przełożeniu przekładni głównej 4:10 oraz skrzynkę rozdzielczą Rock-Trac o przełożeniu reduktora terenowego 4:1 - elementy firmowane przez Jeep Performance Parts. Z myślą o podniesieniu osiągów 3,6-litrowego silnika benzynowego, (który współpracuje z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów) zastosowano zewnętrzny chwyt powietrza dolotowego oraz układ wydechowy typu Cat-Back (o obniżonych oporach przepływu spalin). Układ napędowy Wranglera Level Red charakteryzuje się wyjątkowo niskim przełożeniem pełzania w układzie przeniesienia napędu, równym 73:1.

Jeep Wrangler MOJO Jeep Wrangler MOJO („OJ" oznacza „Orange Jeep") adresowany jest do entuzjastów off-roadu poszukujących pojazdu zdolnego pokonywać ekstremalne szlaki przeprawowe. Podniesione o 2 cale zawieszenie, przedni i tylny most napędowy Dana 44 z blokadą mechanizmów różnicowych oraz skrzynka rozdzielcza Rock-Trac z reduktorem terenowym o przełożeniu 4:1 to niezaprzeczalne argumenty na pustynnych skałach Moab i nie tylko. Przełożenie pełzania wynosi 59:1. Osiągi 3,6-litrowego silnika benzynowego wspomaga zewnętrzny chwyt powietrza dolotowego oraz układ wydechowy typu Cat-Back.

Jeep Wrangler Maximum Performance
Jeep Wrangler Maximum Performance dotrze tam, gdzie inni dawno dali za wygraną. Wrangler Maximum Performance „uzbrojony" jest w mosty napędowe Dana 60 z przekładnią główną 4,88 i elektroniczną blokadą mechanizmów różnicowych z katalogu Jeep Performance Parts oraz skrzynkę rozdzielczą Rock-Trac z reduktorem terenowym o przełożeniu 4:1.Off-roadową sprawność Wranglera Maximum Performance wspomaga zwiększona o cztery cale (102 mm) wysokość zawieszenia oraz przełożenie pełzania w układzie przeniesienia napędu 70:1.

Jeep Cherokee Adventurer

Jeep Cherokee Adventurer oferuje charakterystyczną dla modelu Trailhawk dzielność napędu 4x4 (przełożenie pełzania 48:1) - w parze z funkcjonalnością ładunkową do przewozu sprzętu podczas wypraw plenerowych. Atrakcyjności wyglądu dodaje szereg akcesoriów Jeep Performance Parts z katalogu Mopar.Jeep Cherokee Dakar
Jeep Cherokee Dakar to najbardziej ekstremalny pod względem osiągów i wyglądu Cherokee w historii. „Bojowego” wyglądu nadaje mu zestaw zwiększający wysokość zawieszenia od Jeep Performance Partsw komplecie z dodatkowymi modyfikacjami zawieszenia. Ze względu na większy rozstaw kół i nadwymiarowe opony poszerzono także błotniki przy pomocy nitowanych paneli. Nowy kształt zderzaka tylnego pozwolił zwiększyć kąt zejścia i lepiej wykorzystać zwiększoną wysokość zawieszenia. Kąty najazdu i zejścia Cherokee Dakara sięgają odpowiednio 32 i 39 stopni. Przełożenie pełzania w układzie przeniesienia napędu wynosi 48:1.Jeep Grand Cherokee EcoDiesel Trail Warrior
Oznaczony plakietką „Trail Rated" Jeep Grand Cherokee EcoDiesel Trail Warrior to zaawansowana wersja najczęściej nagradzanego pojazdu typu SUV w historii. Zastosowanie  komponentów Jeep Performance Parts i akcesoriów z katalogu Mopar okazało się kluczem do jeszcze większej sprawności off-roadowej i funkcjonalności. Pneumatyczne zawieszenie Quadra-Lift umożliwia manualną lub automatyczną regulację prześwitu pojazdu.Nadwozie w kolorze piaskowym Mojave Sand kontrastuje z matową czernią osłony chłodnicy, insertu w pokrywie silnika, pasa pod zderzakiem, zewnętrznych klamek drzwi, obudowy lusterek bocznych i krawędzi nadkoli. W matowej czerni utrzymane jest także markowe logo.
Sonda: Najciekawszy Concept Car to...

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Aston Martin Valhalla jeździ na Silverstone


źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Koncepcyjne modele Jeepa na Moab Easter Jeep Safari 2014