Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Nowy Chevrolet Volt - lepszy pod każdym względem
Nowy Chevrolet Volt

Nowy Chevrolet Volt - lepszy pod każdym względem

2015-10-05 - R. Bednarz     Tagi: Chevrolet, Chevrolet Volt
Chevrolet Volt to jedno z pierwszych auto o napędzie elektrycznym, które można uznać za prawdziwą alternatywę dla tych wyposażonych wyłącznie w silnik spalinowy. Rewolucyjne podejście do kwestii zasięgu auta polegało na tym, iż koła napędza w nim silnik elektryczny, jednak na posterunku jest również i silnik benzynowy, który pełni rolę wydajnego agregatu który wspomaga i ładuje napęd elektryczny.
Nowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet Volt
W stosunku do poprzednika, najnowsza odsłona Chevroleta Volt została poprawiona w każdym aspekcie . Ciekawsza stylizacja, lepsze materiały i większy zasięg przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego. Obecnie wynosi on około 90km co w warunkach miejskich jest całkiem niezłą wartością. Auto również może pochwalić się niższym zużyciem benzyny. Całkowity zasięg auta to niemal 700 km czyli mniej więcej tyle ile w aucie z silnikiem benzynowym.
Nowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet Volt
Poza karoserią, również wnętrze auta przeszło prawdziwą metamorfozę. Przez wielu krytykowana konsola centralna przywodząca na myśl iPoda odeszła do lamusa. Teraz do dyspozycji jest bardziej klasyczna ale i bardziej argononiczna konsola, która spotka się z akceptacją nie tylko fanów Apple. Auto jest również tańsze od poprzednika, choć obniżka ceny jest dość symboliczna.
W efekcie otrzymujemy auto, które po prostu w normalnym użytkowaniu niewiele różni się od „zwykłego samochodu”. Z jedną różnicą - oferuje nam wyraźnie niższe zużycie paliwa - szczególnie podczas jazdy miejskiej. I to jest prawdziwy komplement dla Volta bo najczęściej ta „inność” była powodem, że klienci dość sceptycznie podchodzili do kwestii ich zakupu.  Chevy Volt i dużo droższa Tesla Model S to właśnie przykłady na to, że napęd elektryczny potrafi być prawdziwą alternatywą.
Nowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet Volt

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Ford F-150 Raptor - prezentacja wersji 2019


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Chevrolet Volt - lepszy pod każdym względem