Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Cadillac BLS niechciany w Europie
Cadillac BLS

Cadillac BLS niechciany w Europie

2009-08-19 - A. Łukasiewicz     Tagi: Cadillac, Cadillac BLS
General Motors zapowiedział drastyczne zmniejszenie produkcji najmniejszego modelu Cadillaca - BLS. Powodem takiej decyzji jest niespełnienie pokładanych w nim nadziei (marketingowych). Nie oznacza to jednak końca kariery Cadillaca w Europie.

BLS, którego Cadillac wprowadził po raz pierwszy w 2006 roku na rynki zagraniczne (w USA nie był oferowany) został stworzony pod wymagania europejskiej klienteli. Powstawał on na bazie Saaba 9-3, z którym dzielił większość podzespołów. W rok później światło dzienne ujrzał model kombi. BLS był zarazem pierwszym modelem w historii tej marki, którego oferowano z silnikiem wysokoprężnym, jak i o zabudowie nadwozia typu kombi. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży GM sprzedał jedynie 7356 egzemplarzy BLS-a w obydwu kombinacjach nadwoziowych, co jest bardzo mizernym wynikiem jak na taki rodzaj pojazdu. Choć posiadał on praktycznie wszystko, czego by można było oczekiwać od auta klasy średniej, to jednak nie udało mu się zaznajomić sympatii wystarczającej ilości klientów. Jak powiedział Bryan Nesbitt - świeżo upieczony główny manager Cadillaca - od tego momentu GM zmienia priorytety w stosunku do tzw. „baby Caddy”. Produkcja BLS-a będzie koncentrować się na najbardziej obiecujących rynkach świata jak Rosja, czy China, aczkolwiek Cadillac nie wyprowadza się z Europy. Już teraz trwają prace nad następcą, który ma być identyczny na wszystkie ryki, w tym także amerykański.
Miejmy nadzieję, że tym razem Cadillacowi szczęście będzie bardziej sprzyjać, szkoda by zaprzepaścić takich szans, choć wina nie leży po stronie producenta, a potencjalnych klientów - czy tym razem przełamią w sobie lody by jeździć czymś bardziej oryginalnym i nietuzinkowym?
Cadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSCadillac BLSźródło: GM

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
7

Komentarze do:

Cadillac BLS niechciany w Europie

Cadillac BLS niechciany w Europie
vette 2009-08-19 13:52
Cadillac tym modelem chcial zmienic taktyke na rynku europejskim i zrobil auto dokladnie pod europejski gust. Ciekawe czemu nie wypalilo? Moze klienci nie dali sie nabrac na farbowana Vectre i Saaba?
ARON
Cadillac BLS niechciany w Europie
ARON 2009-08-19 21:10
Dają się nabrać na na odpimpowanego VW = Audi (ta sama płyta i silniki w dużej ilości modeli), więc chyba nie tutaj tkwi problem... W sumie to tylko oraz w życiu widziałem BLS-a na polskich drogach, ale to i tak na niemieckich blachach... Zgrabne, udane auto!
Chevy Suburban
Cadillac BLS niechciany w Europie
Chevy Suburban 2009-08-19 21:58
Powiem kolokwialnie: a ja sie nie dziwie sie, że to się nie sprzedawało. :-) Cadillac powinien wzorować się na Jaguarze, jak się robi "popularny" model. X-Type, mimo iż technicznie bazuje na modelu Mondeo MkIII, przez laika jest nie do poznania jako Ford-całkowicie inna karoseria, wnętrze, tylko dyskretne wizualne szczegóły zdradzają pokrewieństwo, jak kluczyk czy niektóre przełączniki... Tutaj natomiast mamy do czynienia z przepłaconym Saabem 9-3 ze zmienionym grillem, lampami i zderzakami. Do tego inne wzory felg i tapicerki. Nawet linia boczna jest identyczna. Nikt się na coś takiego nie nabierze... Poza tym powszechnie panuje przekonanie, że "małe" auto amerykańskie to kompletny niewypał. Ile razy mam to powtarzać:sprzedawajcie normalne wozy amerykańskie (ewentualnie z "dostosowanym" układem jezdnym do warunków europejskich-chociaż to nie dla mnie)+oszczędniejsze silniki. Czy Chrysler 300 CRD i Jeep Cherokee CRD nie udowodniły, że taka recepta jest słuszna??
Cadillac BLS niechciany w Europie
vette 2009-08-19 22:31
Moim zdaniem Cadillac oferujac takiego BLS rozmienial image marki na drobne.
ARON
Cadillac BLS niechciany w Europie
ARON 2009-08-19 23:11
Powiem kolokwialnie: a ja sie nie dziwie sie, że to się nie sprzedawało. :-) Cadillac powinien wzorować się na Jaguarze, jak się robi "popularny" model. X-Type, mimo iż technicznie bazuje na modelu Mondeo MkIII, przez laika jest nie do poznania jako Ford (...)A zapomniałeś o wersjach z dieslem oraz FWD? To też był niewypał ze strony Jaga... Ale skoro nawet w Lambo są elementy wnętrza oraz kluczyk i części z logo Audi!!! Tak już dziś po części na odpierdziel auta robią...
Chevy Suburban
Cadillac BLS niechciany w Europie
Chevy Suburban 2009-08-20 14:27
Ale przynajmniej się sprzedał w przyzwoitych ilościach, chociaż znacznie poniżej oczekiwań... Wystarczy spojrzeć na rynek aut używanych-jest ich trochę. Kombi faktycznie było ohydne, ale diesle i FWD większości nabywców nie przeszkadzały. Aron, nie na odpierdziel tylko po taniości nawet w najdroższych modelach... :-|
ARON
Cadillac BLS niechciany w Europie
ARON 2009-08-20 19:58
Czyli dla mnie jest to równoznaczne z odpierdzielaniem fuszerki - auta trzeba robić starannie, a nie jak najszybciej - to nie dyscyplina sportu motorowego... O ile w jakimś taniutkim plastiku to jeszcze jest do przełknięcia, tak w drogich (czy w EU możemy jeszcze mówić o jakichś tanich nowych pojazdach?) autach robi się doprawdy irytujące!