Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
Cadillac CIEL

Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem

2011-08-21 - A. Łukasiewicz     Tagi: Cadillac, Concept car, Cadillac CIEL
Pebble Beach (Kalifornia) - jedno z najpiękniejszych miejsc w USA, malownicze, kalifornijskie plaże, to idealna lokalizacja dla corocznego „Concours d’Elegance”, organizowanego w każdą, 3-cią niedzielę sierpnia. Francusko brzmiącą nazwą określana jest wystawa aut zabytkowych, na którą trafiają tylko najlepsze albo najdroższe, lub po prostu wręcz idealne egzemplarze z nich.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Konkurs piękności dla zmotoryzowanych klasyków to również świetna okazja dla renomowanych i prestiżowych producentów, by zaprezentować swoje nowe okazy, szczególnie modele studyjne. Ta idealną okazję wykorzystała np. bogata w klasyki marka Cadillac, prezentując fascynujący koncept CIEL.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Nazwa CIEL wywodzi się z języka francuskiego (wymawiane jako „C-L”), która oznacza „niebo”. Niebo było elementem składowym w idei powstania tego Cadillaca. 4-drzwiowe coupe, to nowy rozdział w stylizacji marki określanej powszechnie hasłem „Art. & Science” (sztuka i nauka). To nowa ekspresja w przebogatej w takie i podobne modele historii prestiżowej i luksusowej marki pojazdów Made In USA. Jest długie - zarówno maska, jak i bagażnik - niskie oraz szerokie, czyli klasyczne proporcje cruisera kategorii full size.
Rozstaw osi wynosi 3’175 mm, do tego długa maska i bagażnik oraz ogromne, 22-calowe koła z eleganckimi felgami, za którymi prześwitują hamulce ceramiczne. Cienko zarysowane na krańcach karoserii lampy LED-owe przywodzą na myśl niegdysiejsze płetwy, w których wielkości Cadillac brylował. Tylne drzwi otwierają się w przeciwnym kierunku do przednich (tzw. samobójcze) i dzięki temu mamy dużą swobodę wsiadania i wysiadania z pojazdu, co potęgują specjalnie wyprofilowane po bokach fotele. Nie znajdziemy też szpecącego proporcje słupka B.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Wewnątrz atmosfera komfortu i luksusu podkreślona takimi akcentami, jak ręczne szyta tapicerka skórzana, oryginalne, włoskie wstawki z drzewa oliwkowego oraz elementy ze szczotkowanego, surowego aluminium. Ilość wyświetlaczy i liczników ograniczono do minimum, by nie odwracać uwagi pasażerów od otaczających ich krajobrazu.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Kieszenie w drzwiach na zamek błyskawiczny inspirowane są modnymi ciuchami, a dyskretne podświetlenie wprowadza przyjemną atmosfera podczas wieczornych wojaży. CIEL oferuje mnóstwo przestrzeni dla każdego z pasażerów i co ciekawe - nie posiada dachu. Po co, skoro „It never rains In Southern California”, jak śpiewał w swoim przeboju Albert Hammond. Lewarek skrzyni biegów daje się we znaki dopiero po odpaleniu silnika.
Cadillac CIELCadillac CIEL
A propos napędu - moc pochodzi z proekologicznego, hybrydowego silnika V6 o pojemności 3.6 litra, wyposażonego w 2 turbosprężarki i wspomaganego silnikiem elektrycznym. Tutaj nas Cadillac zaskoczył, spodziewaliśmy się czegoś bardziej „klasycznego” typu V8… choć 425 KM i 583 Nm to wystarczająco by sprawnie poruszać się tym full-size.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Cadillac CIEL to wielkie, luksusowe i komfortowe cabrio, odnoszące się do swoich protoplastów, choć wielce wątpliwe by kiedykolwiek trafiło do produkcji seryjnej, mimo, że Rolls-Royce ma coś podobnie „nierozsądnego” w swojej ofercie. Stworzone z myślą o kalifornijskich trasach jak np. Pacific Coast Highway.
Cadillac CIELCadillac CIEL
Inna nazwa Highway 1, to odcinek drogi stanowej, ciągnący się wzdłuż niemal całej linii brzegowej Kalifornii, przy najpiękniejszych plażach nad Pacyfikiem. Bajeczna trasa o długości ponad 1’055 km to po Route 66 druga z tych, którą wypada przejechać podczas pobytu w Ameryce.
Cadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIELCadillac CIEL

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Super Sport na pierwszych testach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
6

Komentarze do:

Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem

Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
Matej 2011-08-22 10:10
Auto jest piękne chyba najpiękniejsze jakie dotąd widziałem.
ARON
Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
ARON 2011-09-19 20:59
Brakuje koniecznie tylko V8 pod maską, a nie hybrydy...
Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
maurycy 2011-09-22 13:51
Wow...zatkało mnie. Co za cacko. link wycięty, admin
Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
V24 2011-11-10 07:31
GM Cadillac udowadnia że jest ponad i ponad znów.Czym nas jutro zaskoczą?CIEL wyprzedza po prostu epoke.To jakby samochód z innego wymiaru.
Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
jonesz 2011-11-10 09:47
Jakby ktoś wyciągnął moje marzenia z głowy i ulepił z nich samochód...
Cadillac CIEL - tylko niebo jest limitem
chuck norris 2012-08-23 13:06
fajna bryka ale za duzo luksusu