Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Amfibia WaterCar Python
Amfibia WaterCar Python

Amfibia WaterCar Python

2009-10-16 - A. Łukasiewicz     Tagi: Dodge, Corvette, Odjechane, Dodge Ram, Amfibia
Czy to ryba? Czy to motorówka? Nie, to super-amfibia Python! Parafrazując słowa początkowe z serialu o Supermanie można dojść do wniosku, iż pojazd, o którym mowa na pewno przypadłby do gustu ikonie komiksu, amerykańskiemu superbohaterowi.


Auto, przepraszam - amfibia - robiona jest na bazie Dodge Rama przedostatniej serii (2006-08), co tłumaczy jego wygląd z przodu. Natomiast jak spojrzymy do tyłu, to ujrzymy...Corvette C6! Oczywiście nie jest to już typowy użytkowy pickup, tylko prawdziwa zabawka dla bogatych, dlatego wnętrze odbiega od tego, co jest montowane seryjnie i bardziej wzorowane jest na motorówkach. Co ciekawe - pierwszy tzw. koncepcyjny egzemplarz powstał na Chevrolecie Camaro.

Nadwozie odkryte wykonano z włókna szklanego, natomiast sama rama jest aluminiowa, co dodatkowo zmniejsza ciężar całkowity - nie jest to bez znaczenia, jeśli mówimy o amfibii. A jest to nie byle jaka amfibia i to nawet nie ze względu na nadwozie, ale to, co kryje się pod maską... Za dodatkową opłatą możemy otrzymać jakikolwiek silnik GM z serii LS - nawet doładowany LS9 z ZR1, choć należy się wtedy liczyć ze znacznie podwyższoną kwotą wyjściową. Z drugiej jednak strony, kto decyduje się na zakup tak szalonego pojazdu w komplecie za bagatela 200 tys. (170 tys. $ bez silnika) USD, tego dopłata raczej mało ruszy. W wodzie napędza nas solidna turbina Dominator Jet.
Amfibia WaterCar PythonAmfibia WaterCar Python
Jak się można domyślić, mocne silniki wiążą się nie tylko z podwyższonym spalaniem, ale przede wszystkim frajdą płynącą z ich użytkowania. Ten, kto jej poszukuje będzie na pewno z tego wehikułu zadowolony, bo jest to najszybsza amfibia świata. Wodną 1/4 mili przebywa ona w średniej 12-tce, natomiast przyspieszenie do 60 mph (97 km/h) wynosi 4,5 sekundy!

Z prędkością lądową jest już trochę gorzej - V-max oscyluje wtedy w granicach 100 mph (160 km/h), co na amerykańskie warunki oraz biorąc pod uwagę wymiary auta w zupełności wystarczy. Jak chce się większych wrażeń, to wystarczy podskoczyć na pobliski akwen wodny - wystarczy nacisnąć przycisk unoszący koła (skrzynia biegów na pozycji „D”) i gotowe. Python posiada tak zaprojektowane drzwi, iż można je otworzyć nawet podczas postoju w wodzie bez obawy o zalanie. Ci, dla których amfibia Python jest poza zasięgiem portfela zawsze mogą skusić się na ekonomiczną alternatywę Gator - na bazie pickupa Jeep CJ-8 (Scrambler) z tańszą techniką Volkswagena, ale równie imponująco prezentujący się na wodzie.

 




Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Amfibia WaterCar Python

Amfibia WaterCar Python
Tomek_civic 2009-10-16 10:58
bylo panie Aron! http://www.v10.pl/Watercar,Python,amfibia,z,silnikiem,Corvette,na,zdjeciach,i,filmach,video,35938.html