Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Dodge kończy produkcję legendarnego Vipera
Dodge Viper

Dodge kończy produkcję legendarnego Vipera

2016-10-13 - F. Michalak     Tagi: Dodge, Dodge Viper, Produkcja
Dodge Viper to legenda motoryzacji będąca marzeniem niejednego faceta. Samochód, który robił za plakat nad łóżkiem milionów dzieci na świecie. Teraz producent potwierdza, że Viper wkrótce zniknie z taśm montażowych. 

Przez lata na rynek wyszły trzy generacje tego modelu. Kultowa V10-tka o 8-litrach pojemności była jedyna w swoim rodzaju. Ostre linie nadwozia i jadowita stylistyka jak widać nie wystarczyły do przebicia się przez konkurencję. 
Dodge ViperDodge Viper
Viper musiał zmagać się z uwielbianą przez Amerykanów Corvettą. Znacznie tańsza w zakupie o niewiele gorszych osiągach stała się numerem 1. Dodatkowo była produkowana już od lat 60. 

Produkcja Dodge'a potrwa jeszcze rok, a z taśm zjedzie 140 samochodów. Prawdopodobnie wszystkie trafią do jednego dilera z Karoliny Północnej. Odznaczać się będą spacjalnym lakierem oraz dodatkami, za które klienci nie dopłacą ani centa. 
Dodge ViperDodge Viper
Dodge ViperDodge Viper

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Assetto Corsa - test moda DRM Revival Mod


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Dodge kończy produkcję legendarnego Vipera

Dodge kończy produkcję legendarnego Vipera
FanDodge 2016-10-14 21:03
Czy ktoś z Redakcji V10 może nawiązać do początków tego portalu i uchylić rąbka tajemnicy związanej z genezą V10? Czy przypadkiem V10 nie powstała pierwotnie przez sentyment do wspomnianego w artykule silnika?