Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Jeep Grand Cherokee S-Limited - namiastka wersji SRT8
Jeep Grand Cherokee S-Limited

Jeep Grand Cherokee S-Limited - namiastka wersji SRT8

2012-10-22 - R. Bednarz     Tagi: Jeep, Jeep Grand Cherokee, SRT
Rynek brytyjski to jeden z nieliczynych w Europie, gdzie Jeep ostał się ze swoimi salonami. W Polsce podobnie jak w wielu innych krajach Jeepa kupisz ale w salonie Fiata. Nic dziwnego, ze edycje specjalne w pierwszej kolejności trafiają właśnie na rynek brytyjski. Najnowszą propozycją jest model Grand Cherokee S-Limited, który ma nawiązywać stylistycznie do wersji SRT.
Jeep Grand Cherokee S-LimitedJeep Grand Cherokee S-Limited
Rozczarowanie przyjdzie, gdy podniesiemy maskę. Nie zobaczymy tam potężnego wolnossącego silnika benzynowego V8, a mniejszy diesel V6 o pojemności skokowej 3 litrów i mocy 237 KM. Producent skupił się na stylizacji auta i w tym aspekcie właśnie ma nawiązywać do mocarnego modelu SRT. Dla osób, ktore pociąga agresywna stylizacja najmocniejszego Jeepa a nie potrzebują ten mocy pod pedałem gazu, może to być przysłowiowy strzał w dziesiątkę.
Jeep Grand Cherokee S-LimitedJeep Grand Cherokee S-Limited
Pakiet S-Limited obejmuje czarną osłonę chłodnicy z chromowanymi wstawkami, przyciemnione reflektory, czarny pas świetlny z tyłu, czarne, 20-calowe obręcze aluminiowe oraz chromowane nakładki progowe. W kabinie pasażerskiej znalazły się elementy potęgujące poczucie luksusu, jak skórzana i podgrzewana kierownica, wentylowane fotele sportowe pokryte tapicerką skórzaną Nappa, aluminiowe pedały oraz wstawki z włókna węglowego w desce rozdzielczej i panelach drzwiowych.
Wyposażenie standardowe obejmuje m.in. zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift, system napędu na wszystkie koła Quadra-Trac II, adaptacyjny tempomat, nawigację satelitarną, system audio firmy Harman-Kardon z dziewiętnastoma głośnikami oraz elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika. Nowy Jeep Grand Cherokee S-Limited będzie kosztował w Wielkiej Brytanii 44 595 funtów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jeep Grand Cherokee S-Limited - namiastka wersji SRT8