Auta amerykańskie  »  Aktualności  »  Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
Toyota Tundra

Toyota czy Chrysler - liczenie trwa

2010-01-02 - R. Bednarz     Tagi: Chevrolet, Dodge, Ford, GMC, Toyota, Pickup, Ford Ranger, Toyota Tundra, Dodge Ram, Ford F-150, Ram
Segment pickupów w Stanach Zjednoczonych to jeden z lepszych wyznaczników kondycji gospodarki USA oraz niezłe źródełko dochodów dla producentów aut.

W roku 2008 po raz pierwszy w historii do trójki producentów, którzy sprzedali najwięcej aut tego typu zawitała marka zagraniczna. Toyota zepchnęła Chryslera na czwarte miejsce. W roku 2009 trwała zażarta walka o odzyskanie podium dla amerykańskich marek. Wiadomo, że pierwszą pozycję zajmie GM ze sprzedażą na poziomie około 450,000 sztuk na którą składają się modele: Cadillac Escalade EXT, Chevy Avalanche, Chevy Colorado, Chevy Silverado, GMC Canyon, GMC Sierra, Hummer H3T. Drugie miejsce okupuje Ford, który może się pochwalić sprzedażą około 420,000 Fordów serii F, modelu Ranger i Lincolna Mark LT.
Toyota TundraGMC Sierra
O trzecie miejsce trwa zacięta rywalizacja pomiędzy Chryslerem oraz Toyotą. Pod koniec roku obaj producenci szli niemal łeb w łeb. Chrysler sprzedał około 175,000 pickupów a Toyota około 173,000 aut tego typu. Wkrótce będą znane pełne wyniki i okaże się czy Chrysler zdołał odzyskać trzecią lokatę.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Toyota czy Chrysler - liczenie trwa

Chevy Suburban
Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
Chevy Suburban 2010-01-02 21:47
Kiedyś w jednym roku sprzedawało się 400 000 samych Explorerów, a nie w sumie wszystkich pickapów z danego koncernu... Co to za czasy... Jeszcze ta nieszczęsna Toyota... Kto to kupuje w takim segmencie zamiast np. Dodge Rama???? Nawet najwięksi antyfani amerykańskiej motoryzacji wiedzą, że akurat pickapy to mają najlepsze :-) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
ARON
Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
ARON 2010-01-03 09:34
Toyota niech się wpierw martwi o felerne dywaniki kierowcy, które blokują p* gazu lub problem z mocno korodującą ramą u swoich pickupów...
Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
vette 2010-01-03 12:13
Juz kiedys to pisalem ale napisze jeszcze raz :-) Do bujania sie po miescie i highwayu Toyota Tundra nadaje sie lepiej, niz Ram czy F150. Ma sie wrazenie, ze jedzie sie osobowka. Teraz zadajcie sobie pytanie ile pickupow zjezdza z utwardzonej drogi. Na pewno amerykany zniosa wiecej - chocby dlatego, ze wciaz zbudowane sa na solidnej ramie, ktora w Toyocie jest w wersji okrojonej.
Chevy Suburban
Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
Chevy Suburban 2010-01-04 13:15
Nie przekonuje mnie ten argument. Osobiście wstydziłbym się tą Toyotą jeździć-wygląda jak locha (zarówno na zewnątrz, jak i w środku). Wydaje mi się, że jak ktoś szuka pickapa tylko do "lansowania" to patrzy głównie na wygląd i Tundra w tym względzie nie ma szans. Moja hipoteza:kupują ją fanboy-e Toyoty, którzy mają przed domkiem Priusika i udają "ratowanie planety", a w międzyczasie zrobiło im się tęskno do V8 i dużych wymiarów, więc wstawiają do garażu zgoła inną Toyotkę... :-)
Toyota czy Chrysler - liczenie trwa
vette 2010-01-04 16:15
Moj brat mial Rama, F-150 i teraz ma Tundre. Twierdzi, ze lepiej jest wykonczona, lepiej sie prowadzi i to przewozenia ladunku jaki on potrzebuje i gdzie potrzebuje nadaje sie najlepiej. Do lasnowania ma Porsche 944 ;-)